hallid silmanurgad 19.02.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

5 kuusel imikul mõlemas silmas silmavalge nii välis-, kui sisenurk on hallikad, sümmeetriliselt . Pupilli ümber on silmavalge aga valge. Ei tea kas oli see sünnimomendist või tekkis hiljem, märkasin kuskilt kuu aega tagasi. Mõlemad silmad on pisut rähmased, aga väga vähe, tundub, et pisarakanali ummistus,sest et punetust ei esine, ripsmed ei kleepu kokku. Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Juhul kui teie lapsel on tegemist pisarakanali ummistusega, siis oleks pisarajooks ja silmade rähmatamine teda saatnud sünnist saati.
Arvan, et teie lapsel on hetkel tegemist silma limaskesta põletikuga. Pöörduge palun perearsti poole retsepti saamiseks silmatilkadele.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta