silmavärv 08.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kas iirise värv võib peale lapse sündi muutuda? Enda arvates olid silmad enne hallid. Peale põskkoopa põletikku( valutasid ka silmad), on hakanud häirima, et pupilli ümbrus on muutunud pruunikaks (eriti tundub nii päikesevalguse korral). Kas see on võimalik, viitab see mingile silmahaigusele või on see mul tekkinud paanikahäire? Lapsel on üks silm hall, aga teisel silmal on pool iirist pruunikas.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sünnijärgselt on vikerkest väga õhuke ja silmavärv pole kohe veel välja kujunenud. Hilisem pruuni pigmendi lisandumine on normaalne ja vahest võib see olla ka ebaühtlane ja eri silmadel erinev. Siiski, kindluse mõttes võiksite konsulteerida lastesilmaarstiga, sest on ka väga haruldasi pigmentkasvajaid.