Streptokokk silmas 07.07.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on pool aastat olnud ühe pisarakanali põletik (silm lihtsalt ajab rähma). Proovides selgus nüüd, et seal on streptokoki bakter. Arst soovitas suu kaudu võetavat antibiootikumi - silmatilku olen saanud 4 erinevat antibiootikumi ja need ei aidanud absoluutselt. Nüüd kui tösine see lugu on, kuidas ma nakatan (ehk juba olen nakatanud) pereliikmeid? Kust ma võisin selle bakteri silma saada, ja kas lõpmatu antibiootikumide söömine ei löö mul keha looduslikku tasakaalu täiesti segi, niiet hakkavad mingid uued põnevad bakterid vohama?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Pirarakanali põletiku korral on reeglina tegemist pisarakanali ahenemise-sulgusega. Seetõttu on kõige efektiivsem ravi pisarakanali läbipesu-loputus. Sellised põletikud pole pereliikmetele nakkavad.