1 silm +, teine - 28.01.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Töötan arvutiga, õhtuks on silmad tihti väsinud, eriti parem. Tean juba aastaid, et mul parem silm hästi ei näe kaugele. Nüüd otsustasin teha prillid. Prillipoe müüja kontrollis mu nägemist ja tulemus oli, et parem silm (kirjutan nüüd kaasa antud paberilt maha) Procul Sph -0,75, prope +,00, PD Prope 28,5 ning vasak silm procul Sph 00, Prope Sph +0,75 ja PD 29. Tuli välja, et üks silm ei näe mul kaugele, aga teine lähedale. Kuna ma eriti tunnen pingutust just tööl, siis soovitas müüja mul teha hoopis + prillid, et saaksin neid arvutiga töötades kanda, aga hoiatas, et + prillidega harjumine võtab aega. Välja kirjutati klaasid Optec 1,56 HMC 70 -0,00 ja Optec 1,56 HMC 65 +0,75.
Küsimused, mis mul tekkisid on järgmised: Kas ma tegin õige otsuse ja kas tõesti ei ole võimalik saada prille kus üks klaas oleks - ja teine +.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

On küll võimalik saada prille erinevate klaasidega,aga kui tehakse tööprill -klaasiga, võib see silma veel rohkem väsitada.Lisaks ei pruugi väga erinevate klaaside puhul silmade koostöö säilida, mis tekitab teile uusi probleeme.
0/+ 0,75 prillide kirjutamine teile ei ole vale,aga et asjas kindel olla, teeksin veel tilgauuringu, s.t. eemaldada silmalihaste pinge silmaava laiendavate tilkadega ja vaadata, milline on siis prillivajadus.