1 silm +, teine - 28.01.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Töötan arvutiga, õhtuks on silmad tihti väsinud, eriti parem. Tean juba aastaid, et mul parem silm hästi ei näe kaugele. Nüüd otsustasin teha prillid. Prillipoe müüja kontrollis mu nägemist ja tulemus oli, et parem silm (kirjutan nüüd kaasa antud paberilt maha) Procul Sph -0,75, prope +,00, PD Prope 28,5 ning vasak silm procul Sph 00, Prope Sph +0,75 ja PD 29. Tuli välja, et üks silm ei näe mul kaugele, aga teine lähedale. Kuna ma eriti tunnen pingutust just tööl, siis soovitas müüja mul teha hoopis + prillid, et saaksin neid arvutiga töötades kanda, aga hoiatas, et + prillidega harjumine võtab aega. Välja kirjutati klaasid Optec 1,56 HMC 70 -0,00 ja Optec 1,56 HMC 65 +0,75.
Küsimused, mis mul tekkisid on järgmised: Kas ma tegin õige otsuse ja kas tõesti ei ole võimalik saada prille kus üks klaas oleks - ja teine +.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

On küll võimalik saada prille erinevate klaasidega,aga kui tehakse tööprill -klaasiga, võib see silma veel rohkem väsitada.Lisaks ei pruugi väga erinevate klaaside puhul silmade koostöö säilida, mis tekitab teile uusi probleeme.
0/+ 0,75 prillide kirjutamine teile ei ole vale,aga et asjas kindel olla, teeksin veel tilgauuringu, s.t. eemaldada silmalihaste pinge silmaava laiendavate tilkadega ja vaadata, milline on siis prillivajadus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Juhiload

Tere, kas on võimalik saada juhiload, kui nägemine ühest silmast on häiritud (tõenäoliselt nägemisnärvi vigastusest, nägemine on hinnanguliselt 40%). Teine silm 100% korras.

Vastas dr Tiia Jugaste

jah , on küll võimalik

Loe edasi

luhinagelikkus

2,5 aastasel lapsel on uks silm pluss 6,5 ja teine pluss 6,9 kas ainuke voimalus raviks on prillid voi on ka muid voimalusi?

Vastas dr Leo Schotter

Ainult prillid.

Loe edasi

Laserravi!

Tere!Kannan prille üks silm -1,25 ja teine -0,75
Kas saab teha laserravi,et ei peaks enam prille kandma ja mis võib maksta?

Vastas dr Leo Schotter

Sellise suht väikese lühinägevuse korrigeerimiseks sobib RK meetod. Vt. www.silmaarst.ee

Loe edasi

lühinägelikkus

Tere

Kas prillide kandmisel on mõttet, kui üks silm on -0,75 ja teine -0,25?

Vastas dr Leo Schotter

No kui on tahtmine midagi ka kaugemal selgesti näha, siis on. Silma tervise aspektist pole vahet, kas vaadata läbi prilli või mitte.

Loe edasi

laisk silm

Käisin 9a. pojaga silmaarstil ja tal avastati nn."laisk silm "kas sellele mingit ravi leidub.Perearst pole kunagi sellele viidanud ja laps ise hakkas kurtma alles nüüd et üks silm on kehvem kui teine

Vastas dr Leo Schotter

Rahvapärane väljend 'laisk silm' on silma nägemise arengu peetusest tingitud nõrgema nägemisega silm. Esineb see sageli koos kõõrdsilmsusega ja tavaliselt on tegemist tugevama +prilli vajadusega. Amblüoopia ...

Loe edasi

Haige silm

Minu sõbral on üks silm juba sünnist saati olnud pime, tal on üks silm täiesti normaalne,aga teine silm on üleni hall.Ma ei tes kas seda annab kuidagi opereerida?

Vastas dr Leo Schotter

Selleks on vaja silma näha, kuid suure tõenäosusega pole kaasasündind vead parandatavad.

Loe edasi

lisa küsimusele 25063

Vabandan veelkord.
Ma täpseid mõõtmeid ei teadnud, aga nüüd tuli meelde, et silm, mis paremini näeb ja ei ole opereeritud, on +0,5
Liisu

Vastas dr Leo Schotter

Ja teine halvemini näge silm on seejuures nii ca +2? Ikkagi on parim lahendus küsida kõike oma silmaarstilt, kes on Teie silmasid mõõtnud-näinud.

Loe edasi

üx silm näeb halvasti.

kunagi ammu olid mu silmad terved. alates 5-ndast klassist on olnud üx 1,0 ja teine 0,1. parem silm näeb väga uduselt. käisin silma arsti juures ja ta proovis mulle igasuguseid erinevaid klaase ette, aga ...

Vastas dr Leo Schotter

Ilmselt nii, sest kui prilliklaasid ei aita nägemist parandada ja muud viga, kui nõrgem nägemine silmal pole, siis on see amblüoopia e 'laisk silm'. Tavaliselt kaasneb sellele ka kaugnägevus. Täiskasvanueas ...

Loe edasi

monokulaarne nägemine

käisin silmaarsti juures ja sain teada, et mul on monokulaarne nägemine. sain aru, et see tähendab, et vaatab ainult üks silm. sooviks rohkem infot selle kohta. (ise olen 19-aastane, 6-7-aastaselt tehti ...

Vastas dr Leo Schotter

Kõrdsilmsusega kaaseneb tavaliselt plussprilliviga ja seejuures erinevad silmad on erineva tugevusega. Halvem silm on sageli ka nõrgema nägemisega e amblüoopne e 'laisk silm'. Seda täiskasvanueas pole ...

Loe edasi

paistetus

Mida soovitate? Mingi putukas hammustas silmanurgast ja nüüd on silm paistes igalt poolt. Pilgutada ka teine tunne ja silm sügeleb hirmsasti. See on kestnud juba 3 päeva.

H.C.

Vastas dr Leo Schotter

Ju olete selle putuka mürgile allergiline. Võiksite konsulteerida esmalt oma perearstiga, kes määrab allergia üldise ravi ja seejärel näitama silam ka silmaarstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi