glaukoomist pime silm ja tänapäeva võimalused 18.02.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas tänapäeval on juba kuskil maailmas võimalik "nägijaks teha" sekundaarglaukoomi tõttu (diabeedist)pimedaks jäänud silma (valgustaju on minimaalne), millel on ka lääts eemaldatud?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Glaukoomist pimedat silma ei ole võimalik tänapäeval ei Ameerikas ega Venemaal nägijaks teha, sest nägemisnärv on sellisel juhul kärbunud, aga närvi me veel asendada ei oska.