silma suuruse muutus 12.02.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere
ca aasta tagasi tuli mul silmal võrkkest lahti ja siis ka edukalt opereeriti. Kuid kahjuks jäi see silm teisest väiksemaks. Pole küll "esimeses nooruses" ja probleem ehk ei olegi niivõrd ilusas väljanägemises, kuivõrd selles, et endal on veidi ebamugav vaadata, kui silmad eri suuruses. Ehk siis - tahan ka teist kissitada, et nad oleksid ühesuurused, justkui natuke mugavam tunne. Aga kõige mugavam on siis, kui käega tõstan seda opereeritud silma laugu. Kas on mingeid lahendusi probleemile või tuleb lihtsalt leppida sellega, mida muuta ei saa.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Väiksemat silma suuremaks muuta ei saa, aga plastilise laugude operatsiooniga on võimalik korrigeerida laugude asendit, nii et erinevus oleks vähem märgatav.Opereeritud silma ülalau kirurgiline tõstmine on kergesti teostatav protseduur.Pöörduge plastilist kirurgiat teostavate arstide poole Tartu või Tallinna silmakliinikus.