Valulik eesnahk 04.04.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere
Eesnaha üle sugutipea tõmbamine on valulik, nahk oleks nagu kokku tõmmanud, sugutipea all on riisitera suurune kõva tükk, mille puutumine tekitab põletusetaolist valu, ka on suguti kaetud sekreediga.
Kuna androloogide vastuvõtule ei saa lähiajal, neid lihtsalt ei ole, siis ehk oskate anda mingit nõu.

Tänades
A.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Nähtavasti Teil on suguti eesnaha põletik ehk balanopostiit. Esmaabiks kasutage kohalik soojad mikrovannid soolaga (0,9% NaCl lahus, ehk füsioloogiline lahus, kui seda ei leia, siis valmistage ise söögisoolast umbes 1 suppi lusika soolt 1 liitri vee peale panna) kaks korda päevas 10-15 minutid. Pärast kuivatada ja peale panna õhuke kiht kreemi Klotrimazool (müügis apteegis ilma retsepti). Selle probleemiga tegelevad mitte ainult androloogid, vaid ka nahaarstid ja uroloogid, ka perearsti poolt võite pöörduda. Soovin edu Vladimir Vihljajev