kitsas eesnahk 30.10.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

küsimus selline, et kui eesnahk on liiga kitsas ja ei tule maha, kas siis on sellest suguelu ka kuidagi häiritud, näiteks võib kumm kergemini puruneda või muud seesugust?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Tavaliselt seksuaalelu on ikka võimalik ja toimub sellel mehel, kellel on eesnahk kitsenenud. Aga mõnikord seks. vahekord on valulik. Siis tasub leida mingi lahendus, tihti pakutakse kirurgiline ravi - see on väike manipulatsioon. Veel üks kaasnev probleem - puht hügieniiline. Kui eesnahkon kitsas - raske korralik pesta peake, hiljem juhtuvad igasugused põletikud