Kahe erineva ravimi toime koos. 15.08.18 / Ravimid

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on tekkinud palju stressi rohkeid olukordi ja arst soovitas proovida Stress-Strongi. Uurisin ka netist ning tuleb välja, et kõikide rohtutega see jällegist ei sobi. Seega tekkiski küsimus, et kas Stress-Strong tablettide kasutamine võib mõjutada yasminelle- tablettide toimet?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Jah, võib. Stress-Strong sisaldab naistepuna.
Yasminelle kasutusjuhendis on kirjas:
Mõned ravimid võivad:
- mõjutada Yasminelle sisaldust veres;
- muuta rasestumisvastase toime vähem efektiivseks;
- põhjustada ootamatut veritsust.
Nende hulka kuuluvad: (valitud juhendist küsimust puudutav rida)
• taimsed preparaadid, mis sisaldavad naistepuna (Hypericum perforatum)

Kalle Kurvits