torked alakõhus 26.07.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 37nädalat rase ja täna hakkasid kuidagi ebameeldivad ja valusad torked alakõhus, kas see on tavaline või võib see viidata peatsele sünnitusele? Ka pissil on raske käija, tükk aega läheb enne kui hakkab kergem, alguses ei taha üldse piss välja tullagi :) vahest on pissil käies tupe piirkond valulik, kuid kui kergendust saan siis on kõik korras. Paar korda olen isegi pesukiatsme peal näinud minimaalselt (üli-üli)heledat roosakat värvi voolust. Kuid seda näen vaid päeva jooksul korra.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Kõik ebamugavused viitavad sellele, et varsti saabub oodatav, täiskantud raseduse lõppedes, sünnitus.
Paratsetamool ja no-špa on rasedatele lubatud.
Rasedatel esineb sageli tupe seeninfektsiooni ägenemist. Nüüd on apteegis saadaval uus kreem Imazol Plus.
Tundub, et tegemist on esimese oodatava sünnitusega. Kindlasti olete külastanud loenguid rasedatele ja teate, millal pöörduda sünnitusmajja.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7