steriliseerimine 05.02.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 32 aastane ja kolme lapse ema (vanim 10, teine 8 ja noorim saab aastaseks). Rohkem lapsi ei taha abikaasaga kumbki, haigekassa olemas. Millised on võimalused emakatalituse ja munasarjatöö lõpetamiseks jäädavalt ja mis see maksab?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, munasarja töö lõpetamiseks olete liiga noor(hormoonidega) ja see muudab teie elukvaliteeti oluliselt. Eesti seaduse järgi võib sterilisatsiooni soovitada alates 35a. Sel juhul lõigatakse munajuhad läbi ja hormonaalselt teie olukord ei muutuks. Seega esialgu soovitan erinevaid rasestumisvastaseid vahendeid, preparaate, mida peab teie günekoloog soovitama. Võimalus on ka mehe steeriliseerimine kui teile preparaadid vastunäidustatud.
DRKadastik