39 aastaselt sünnitama 18.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Kas 39-40 a naine võiks veel lapse sünnitamisele mõelda? Olen sünnitanud eelnevalt 1 kord 19 a tagasi, siis kulges kõik normaalselt. Millised terviseuuringudi tuleks eelnevalt teha ja kus oleks neid usaldusväärne teha Tallinnas?

Maia

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Maia!
1. Te võite sünnitada, kui see on Teie soov ja otsus.
2. Arukas oleks perearstil kontrollida veri, veresuhkur, henoglobiin ja uriin ning tervislik seisund (vererõhk, EKG, vajadusel kilpnäärme töö).
Naistearstil PAP analüüs rakkudele ja põkletikuanalüüsid klamüdioosile ja gonorröale.
Muud uuringud tehakse rasedate ravijuhendi järgi kui olete rasestunud.
Soovitan Nõmme Erahaiglat, kus võiksite ka sünnitada.