üleminekuiga 07.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mis sümptomid iseloomustavad üleminekuea peatset saabumist ja kas 40.-a. võiks olla SEE vanus(juba).Menstruatsiooni pole olnud 2,5 kuud, ning viimase poole aasta jooksul on ta olnud ebaregulaarne, kõikudes nii kestvuse kui ka tsüklivahe suhtes.Tänan...

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Varane kliimaks võib tulla ka 40 aastaselt . Normaalseks ajaks oleks 45-50.a.

Teie puhul üleminekuiga saab diagnoosida kindlasti ainult teatud hormooni määramisega veres.