Menopaus ja rasedus 25.02.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere saan mõne kuu pärast 44 aastaseks.
Menstrutatsioon on kõiguv kas ja kui kaua on mul veel võimalus rasestuda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Teie kirjast selgub, et: "Menstrutatsioon on kõiguv...". See on viide, et ovulatsioone enam ei toimu, tegemist ei ole bifaasilise menstruaaltsükliga, tegemist on menstruaaltsükli häiretega. Füsioloogiline üleminekuiga on 45-55, muutused on 8 aastat enne menopausi/ menstruatsioonide lõppemist, mis on geneetiline ehk kaasasündinud ovariaalne reserv.
Muidugi 100% ilma uuringuteta ei peaks väitma, seetõttu oleks arukas kasutada kondoome, Pharmatex sarja tooteid apteegi käsimüügist, viljakusmonitori soovi korral. Enamasti on rasestumine ebatõenäoline. Alates 35 on võimalus munajuhad sulgeda või pakkuda vasektoomiat meestele.
Tähtsaimad on EKVähi/ emakakaela vähi sõeluuringud vanuses 45, 50, 55, 60, 65a.
Alati võite broneerida aja reaalsele vastuvõtule või kasutada tasulise kaugnõustamise võimalust.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7