Soov rasestuda 16.11.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.Sooviks rasestuda oleme proovinud juba aasta aga ei midagi.Noorem laps saab jaanuaris 3 aastaseks.ov teste olen teinud ja näitavad et ov toimub.oleme teinud ov ajal ja ikka ei jää rasedaks.Naistearstil hiljuti käisin ja oli kõik korras.kas on midagi mis on esilekutsuks sest mees on 2 nädalat tööl ja alati pole võimalik ov ajal olla.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 42-aastane

Kahjuks on tähtsaim faktor naise munaraku vanus. Näiteks kvaliteetsete munarakkude doonoriks saab kandideerida kuni 34 aastani. Eestis on kunstlik viljastamine IVF tasuta kuni 40.
Broneerige kohe aeg viljatusravi kliinikusse, saab valida, Eestis peaks neid olema juba kuus. Vaja võib minna nii doonormunarakku kui ka doonorseemnerakku. Käige ära konsultatsioonil koos mehega, esimesel korral ei ole läbivaatus kohustuslik.
SynLabis võite ise tasudes teha AMH Anti Müller hormooni analüüsi.
Meie kliimavöötmes on füsioloogiline üleminekuiga 45-55.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7