tere :) 14.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

millal inimene saab aru, et on alkoholisõltlane? tihti ei joo aga kui joob siis vahest tunnetab piire, vahest joob väga purju ega anna enam aru ja joomist lõpetada ka ei taha. kas see on juba mingi märk, et asi võib muutuda halvemaks või inimene sellest ise aru ei saagi kuni tuleb talle keegi ütlema, et sul on probleeme?

Ette tänades ja kõike ilusat!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Peab tundma piire, peab olema võimeline lõpetama peo, mitte jooma kõik tilgatumalt tühjaks. Ei tohi järgmine päev pohmakat olla. Kui kaaslastel juba küsimus kerkib joomarluse suhtes, siis tuleb kohe suuresti tagasi astuda sellelt alko-rajalt. Hiljem haiguskriitika taandub ja inimene oma joomatõvest enam üldsegi aru ei saa. Joob end jobuks ja veereb elutrepist alla.
Karske ei joo! Sportlik eluviis tuleb suuresti kasuks.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet