Kas närvidest? 29.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on nii, et kui luksin, siis enam pidama ei saa. Kui vett joon vms. siis natuke on vahet ja hakkan jälle. Kui on mure ja nutan, siis ka enam pidama ei saa, nutan kohe kaua.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Laulmine ja kerge sport treenivad vahelihast (diafragmat) ja siis on luksumist tunduvalt vähem, kaob isegi ära. Seda tuleks kindlasti teha, proovida. Nutmisel on vaja endale põhjus selgitada, et mis mind kurvaks teeb, miks ma nutan? Kui see selgeks tehtud, siis saab seda nutmist ka mõjutada. Väheses koguses nutmine on hingeelule "puhastav" ja näitab, et inimene ei ole tuim "puunott".
Esitatud info põhjal ma närvide haigust küll kuskil ei näe!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet