Ärevus?!? 21.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem on juba kaks aastat. Olen 21 aastane ning igakord kui pean ööbima tundmatus kohas või ka lähen hilja magama (kella kolme ajal) siis saan magada nii pool või tund aega ning seejärel tunnen kuidas süda läheb pahaks... Teen silmad lahti ja kõik käib ringi.. Natukese ajapärast proovin jälle uinuda nind kordub sama... Magama saan jääda alles järgmisel hommikul. Sama on ka reisides, kui lennukid väljuvad öösel.. Mida ma tegema pean, et seda ei juhtuks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Abivahendiks võtaksin Valocordin-Diazepam tilgad, kehaline aktiivsus alates tänasest ja psühhoregulatsiooni lihtsad harjutused (minu harjutus või muu meelepärane).
Rahustav tee õhtul. Õhtused rituaalid, mis seotud unega.
Tervislikud eluviisid ja selged eesmärgid!
Päevik. - Mis ikkagi veel otsustamata-lahendamata, siit see unehäire teadmatusest-lahendamatusest.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet