kriis. 06.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 37aastane naisterahvas ja abielus oleme olnud13aastat(see aasta on praegu käsil). Meil tekkis aasta lõpus abielukriis ja mõlemad mehega langesime stressi,ei seksinud 3kuud ,aga nyyd jaanuari lõpust taas proovime jalgepeale saada.Seksime 2-3korda kuus,tunnen et seda on minujaoks vähe aga ega ma ju ei saa peale käija et seksime rohkem. Loodan,et aeg paneb ise asjad jälle paika. Mureks on hoopis see,et kui mees saab orgasmi siis kohe automaatselt on suguti lõtv. Kas on nyyd viga selles,et ei ole nii tihti seksinud või on lihtsalt ajakysimus ja see mõõdub taas. Kas 36aastasel mehel võib olla ka juba keskeakriis, kõik oma vabade päevade õhtud veedab ta oma sõpradega,ma ei ole sellest riidu ega midagi juttu teinud,sest ta ytles kui meil oli kriis ,et soovib rohkem hingamis ruumi. Kas see suur sõprade juures käimine ka saab yhel päeval vähemaks? Olen pyydnud rahu säilitada ja mitte riidu yles võtta või peaksin hoopis talle ytlema kõik mis mulle meeldib ja mis mitte? Ta ei ole tige ega vägivaldne ja ta ise räägib öhtul kellega koos oli ja mida tegid. Kas ma lihtsalt lasen tal siis olla ja käija seal kus soovib? Käime ka koos teatris ja kinos ja ka teistel perekonna sõpradel kylas. Kuid kahjuks ei ole tal eriti aega lastejaoks. Kui ma seda talle meeldetuletan,et ka lapsed ootavad ja vajavad teda siis ta pyyab ka midagi ettevõtta. Ta ei ole enem kunagi nii tihedalt sõpradega lävinud .Ikka käisid sõbrad meil ja tegid sauna nyyd aga käib tema sõprade juures saunas. Kas on mingi joni ajamine või on tõesti keskeakriis?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nii noorelt ei ole mingit keskeakriisi. On signaal, et elukorralduses on vaja midagi muuta. Tulge vastuvõtule ja leiame lahendeid.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet