emotsionaalne stress või juba depressioon? 10.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, vahetasin hiljuti töökohta. Siis hiljem veel tegin ühe kuu jooksul umbes 300 tundi tööd kus olin pidevalt mures töö pärast. Samal ajal muud perekonnaga pinged olid kõrgel. 8 päeva pärast kui lõppes intensiivne töökuu seejärel jätkasin taaskord täistööajaga töötamist uues töökohas.
Tekkis mu elukaaslasega vestlus tuleviku osas. Sellest hetkest alates (10.12.17) juhtus miskit mu peas ning ei saanud magada, söögiisu kadus, kaotasin 4 kg, värisesin ja higistasin voodis. Kuni praeguse hetkeni ei ole mõtted/pea selge. Õues või sotsiaalmeedias nähes pilte või mingit ärritavat asja, tekib emotsionaalne kriis kus mõnikord hakkan nutma.
Enesetunne tundub ei ei lähe paremaks. Olen emotsionaalselt ebastabiilne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üleväsimus e Läbipõlemise sündroom sobib ka. seega - PUHKUS ja õige töö/puhkuse vaheldumine.
Kui teil Kvetiapiini on (Quetiapine 25mg), siis seda õhtul soovitan küll võtta: alustuseks 1/2 tabl ja kui see väheseks jääb, siis annust tõsta pikkamööda kuni 1,5 taletti või isegi kaks. Enesetunde järgi.
Kodurahu korda - ühiselt jõuab kümneid kordi rohkem.
Mitmed usurahvad aitavad-toetavad üksteist ülemaailmselt, meie peaks ju perekonna-sugukonna piires ka selleks võimelised olema.
Orjatöö ei vii sihile, Optimaalne tegutsemine aga küll!
Õppida tuleb nii enda õppetundidest, aga targem võtab ka teiste Õpetussõnu kuulda ja kasutusse.
Kodust koosmelt soovides,
Jüri O.-M. Ennet