kriisist väljatulemine 15.03.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Mul nimelt väga suur kriis mis on juba muutunud depresooiniks.Kas on loogiline abivahend hüpnoos,mille käigus oleks võimalik mul teatud asju unustada või midagi sellist teha mis aitaks mul eluga edasi minna.Olen väga palju kaalu langetanud ja oma tervist hävitanud,tänu sellele kriisilie.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui on elus probleeme, sellest depressioon, meeleolu langus töövõime alanemisega, söögiisu kaotusega, siis
a) on olemas väga head arstirohud (antidepressandid) mis aitavad (näiteks Mirtazapin - las perearst kirjutab kui psühhiaatri järjekord lootusetult pikk).
b) Hüpnoosiga tänapäeval ei tegeleta - haigekassa seda ei tasu, liigselt ajamahukas.
c) Tuleb oma elusihid-plaanid korrigeerida ja siis selles suunas olevikus e Tänasel Päeval juba liikuma hakata.

d) Aitab Fr. Nietzsche mõttemaailma praktiseerimine -
"me vajame uueks eesmärgiks ka uut vahendit, nimelt uut tervist...mida pidevalt juurde võidetakse ja juurde võitma peab" (Fr. Nietzsche, "Ecce homo", tõlge Jaan Undusk, Vagabund 1996).

e) Tervist keegi ei anna, mitte keegi ei anna! Seda tuleb järjekindlalt, kohusetundlikult, ennast ületades, enda Patu-Jukuga võideldes saavutada, minu 3E printsiipi (Ennistamine e ravi, Ennetamine e profülaktika, Edendamine e treening) sealjuures kõiki koos kasutades. Kui suudame enda Patu-Juku võita, siis oleme võidukad ka eluvõitluses.
f) Said meie Esivanemad eluvõitluses hakkama (muidu meid ju ei oleks - nad said hakkama) - saame ka meie! Ühel meelel - veelgi paremini!
Mona-Linda naeratus annab sisemist Päikest, naerata!
Jüri Oskari ja Marise p. Ennet e
Jüri O.-M. Ennet