keskea kriis 12.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen otsinud igalt poolt infot antud teemal aga kirjutatakse ainult meeste kriisist.Olen 33.a naine,15.a õnnelikus abielus olnud ,alati seltskondlik ,rõõmsameelne,mehega väga hea klapp nii vaimsel kui füüsilisel tasandil.Mees on olnud kogu elu ainult nädalavahetustel kodus aga nüüd olen mina nii armunud OMA MEHESSE,et see ajab hulluks.Ma ei taha midagi teha ,olen lastega närviline,kade kõigi peale kes röövivad minult mu mehe tähelepanu kade isegi koera ja laste peale.Tahan kogu aeg mehe vastas olla,käia käest kinni,teda puudutada,seksida- no täiesti arulage armunu.Nutan pidevalt,siis nendel päevadel on enesetunne vähe kergem.Rõõmus ja töökas olen ainult nendel päevadel kui mees on kodus,ainult külalisi ikka ei taha siis ei saa ju mehe vastas olla.Mees püüab igati lohutada,kodus olles ei jäta mind hetkekski üksi,et ma kurvameelsusesse ei vajuks aga sellist värskelt armunu käitumist ei saa talt ju oodatagi .Veel häirib mind,et ta koostööpartner helistab pidevalt, ükskord lausa 10 korda päeva jooksul, räägib töö asju ja unustab end toru otsa heietama ,vahest räägib mitu korda ühte asja.Kas on palju tahetud,et vabadel päevadel oleks mees pere päralt,teda ennast häirib ka aga ta on selline ülihea inimene,kes ei ütle kunagi midagi.Aga mina olen viidud nii kaugele,et ükskord ma helistan talle ja palun-anun,et ta ei lõhuks meie abielu,sest nii kui ma püüan oma mehele mõelda seostuvad kõik selle teise mehe kõnedega.Ja kogu mu kriis on suunatud vihaks tema vastu. Kas mul võib olla keskeakriis ,kas ma pean selle läbi põdema või on võimalik abi saada.Sest kaua mehe närvgi vastu peab haleda.,rahulolematu naisega püüa kuidas tahad.Ärge ainult öelge ,et ma leiaksin omale mingi tegevuse,mul on peenrad tegemata,elamises liigutan hädapärast ma ei taha ju midagi teha.Tahan tagasi endist mina siis loksuks ülejäänu ise paika.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõnel ei ole mees ka nädalavahetustel kodus (või olles teda nagu ei olegi), mõnel ei ole meestki, mõnel ei ole lapsi, mõnel ei ole selliseid nädalavahetuse rõõmuhetki.
Vaene on see, kellel puudu jääb - ka suhtlusküsimusis, rikas naudib olevat. (kümme milli võib ka väheseks jääda ja tegelane on olemuselt vaene, elab vaese elu).
Noorel ei saa olla ja ei ole keskea kriisi. Probleem on koduses rutiinis ja on seetõttu tekkinud need suhtlusprobleemid.
Kas olete kodune?
Tulge vastuvõtule, selgub asjade olemus, saab pihtida, saab eluviisi-suhtumise muutmisest rääkida, saab (vajadusel) ka veidi rahustavat tohtrirohtu anda.
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet