Kurbus, üksindus ja usaldamatuse puudus 21.11.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen mures enda pärast. Olen õnnetu koguaeg ja tunnen, et keegi ei hooli minust. See algas peaaegu siis kaks aastat tagasi, kui sain teada, et mees pettis mind mustanahalise naisterahvaga, kui viibis välislähetuses. Meil tekkis konflikt, mille tulemusena ta alandas mind ja trampis kõik meie senise elu ka majanduslikult halba seisu toetades seda naist. Ta jäi küll minu kõrvale.Hetkeks mulle tunduski et kõik on korras, aga kordus sama muster ja ta hakkas jälle temaga suhtlema. Samas ma ei saa tast aru, ta viskab nina ette mulle et meil on nii keeruline elu ja liiga palju reegleid. Viimati ta soovis eraldi kolima jälle minna ja ise otsustada mis teeb. Ma ei teagi, kas tal on mingi keskea kriis? Igatahes see olukoed on võtnud mult rõõmu japositiivsuse. Iga vabahetk mõtlen, et mis ma valesti teen ja miks ta minuga niimoodi käitub?
Mida pean tegema, et enda enesetunnet ja positiivsuse tagasi saaksin. Käin trennis, toitun tervislikult ja magan piisavalt, aga miski ei aita. Mis sammud pean tegema, kuskohast ma abi saaks. Viimasel ajal mõtlen juba magama minnes, et parem poleks hommikul ärgata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tabletiga abielusuhteid paremaks ei tee ( tablettide jms liigtarvitamisel, alko-narkoained jne) aga halvemaks küll.
2-aastane reaalne ja tegelik käitumismuster on kindel nagu kivisse raiutud ebameeldivuste käsulaud. Reaalne olukord ju paremuse suunal muutunud ei ole.
Sõnad, sõnad - need ei maks, maksavad teod.
Pange endapoolsed väärtushinnangud selgelt paika ja siis selgub edaspidine.
Kui lubab seda ja teist, siis pool aastat olgu see reaalselt tuntav, ...
Selline on vastus, olge oma otsustamises enesekindlalt kindel, järjekindel.
Õhulossi ärge oodake. Teod näitavad selle mehe sisu või sisutust.
Kaunist Jõuluaega positiivseid muutusi soovides,
Jüri O.-M. Ennet