TÄIELIK MASENDUS 04.04.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen mitu aastat (tänu mõningatele probleemidele) olnud täielikus depressioonis. Praegu tunnen, et olen omadega täiesti läbi ning sooviksin saada mingit ambulatoorset ravi. Täpsemalt lahtiseletatuna tahaksin olla kodustest eemal, et nad saaksid mingikski ajaks minu "hulluhoogudest"puhata. Mind ajavad kõik asjad kohutavalt närvi, näen kõiges vaid negatiivset, peas on suitsiidimõtted, rõõmu ei tunne mitte ühestki asjast. Tegelikult kõik lähedased kohutavalt armastavad mind, kuid mul on sellest kõigest ükspuha. Depressiooni tekkimise põhjust ma kahjuks siin avaldada ei saa ja kas sel ongi tähtsust.

Tänan, kui saaksite vastata

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Täielik masendus vajab ka täielikku olukorra selgitust ning sellest tulenevat tegutsemist. Alustama peate elukohajärgse psühhiaatri juures ja temaga koos leiate Teile sobivaima ravivariandi (ambulatoorne, päevastatsionaar, statsionaar). Kodustele-lähedastele öelge, et soovite üksindust ja rahu (teatud määral ju annab ka seda korraldada: oma toanurk, omad vaikushetked jne). Leppige sõbralikult kokku. Olete ju ikkagi õnnesärgis - Teil on Lähedased, Teid armastatakse. Kehaline aktiivsus-jalutused-füüsiline töö (ammutuntud, aga väga kasulikud tõed) on minupoolseks kindlaks soovituseks. Kevad, Loodus tärkab, uueneb! Ammutage Loodusest uut jõudu, energiat, elulisust! Hingetohter suunab Teid rõõmuradadele, sammute Teie! Jüri O.-M. Ennet