kliiniline masendus 01.10.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mille poolest erineb kliiniline masendus lihtsalt masendusest.

Kas esineb sellist diagnoosi?

Tänades Priit P.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Masendusel on mitmeid tähendusi: ta võib olla paljude häiretega kaasnev sümptom, ta võib olla teatud psühhootilise seisundi/ häire/ faas, ta võib olla omaette häire (haigus). Kliinilise masenduse diagnoosi ei kasutata. Võiolla on sellega mõeldud kliinikus(haiglas) pandud diagnoosi, aga võibolla ka seisundit, milline on iselooomulik hospitalismile, s.o. inimene on piltlikult öeldes haiglasõltlane ning nn haiglavõõrutusega kaasneb masendus, tervise halvenemine.

Masenduse (kurvameelsuse e. depressiooni) diagnoos on kasutusel, seda häiret esineb piisavalt paljudel teatud eluperioodidel. Depressiooni raviks on head rohud, head meetodid. Olge rõõmus! Jüri O.-M: Ennet