Mehe käitumine 12.09.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olete hea psühholoog. Sooviksin väga kuulda Teie nõuanned mõne mind häiriva situatsiooni suhtes, mis on viimasel ajal tekkinud minul mehega suhtlemisel. Mees 57 aastat vana,koos oleme olnud 20 aastat. Esimesed 10 aastat tundus kõik hästi, mees ei joo, ei suitseta, on väga töökas, lihtne kuid hea seltskonnainimene, veidi küll isekas ja endast väga heal arvamusel, tahab domineerida. Aga nüüd on tekkinud olukord, kus ta kipub mind halvustama, seda aga alati teiste inimeste ees. Kui oleme kahkesi, on läbi saamine rahulik. Niipea aga kui on juures teisi inimesi hakkab ta minust rääkima..umbes nii,et tema ju teeb nii ja naa ja ei saa tema seda ja teist ja ei kannata seda ja teist,,,ning kui on mingil põhjusel veidi ärritatud meeleolus, siis käratab mulle teiste inimeste ees peale, et sina ole vaid, või sina ei tea midagi ,,,jne. Olukord on muutunud väga häirivaks, sest ma ei julge temaga koos enam kuskile teiste inimeste juurde minnagi,,,või isegi poes kassasabas,kui julgen mõne sõna talle öelda, käratab mulle kõva häälega,,,et mis sina segad või mida sa tead üldse,,,umbes nii, et ole vakka. Nüüd palungi Teiepoolset nõuannet...kuidas ma pean sellise mehega käituma, tunnen ennast alandatu ja solvatuna ja selliselt edasi elada ei tahaks. Ma ei ole sellist kohtlemist ära teeninud, sest enda arust olen kena, intelligentne, hoolitsetud välimusega, ei ole ka laisk ega kobakäpp,,seega ei ole kuidagi sellist käitumist ära teeninud. Millest võib selline käitumine tingitud olla. Kas ma suudaksin midagi teha, et sellist meest panna muutma oma käitumist jne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule.
On väga head arstirohud ja need võtavad pingeid temal vähemaks ja rahustavad mõtlemist, soodustavad und ja igatpidi hea.
Jutud siis suurt ei aita.
Tänapäeva ühiskonnas on palju pingeid-kemplemisi ja ajalehed, raadio jm meedia seda võimendavad. Iga normaalne inimene läheb sellises olukorras närvi!
Inimene maandab oma pingeid lähedaste kaudu - olete temale nagu piksevarras.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet