Probleemid fentanüüli tarvitamise järgselt 11.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on suur mure. Nimelt, mul on üks sõber(28), kes tarvitas kuskil nädal aega tagasi fentanüüli, ise teadmata, mis see on. Kusjuures ta ei ole muidu selliste ainete tarvitaja! Tahtis teada, mis tunde tekitab narkots! Kanepit, tubakat ja alkoholi tarvitab aeg-ajalt. Nüüd on siis tulemus käes, sellest fentanüülist ta sai vist kohe üledoosi, kutsuti kiirabi ja elustati teda. Siis viidi kiirabisse ja hommikul politseisse, seal ta oli üle 24 h, öeldi, et pole advekaatne. Järgmine päev lasti politseist välja...koju tulles oli ta natuke imelik(joobes). Paar päeva hiljem oli kõik ok ja otsustas minna tööle. Ja siis paari päeva pärast ta ei tundnud oma käte lihaseid, rääkis imelikult, tasakaaluhäired, peavalud. Läks kiirabisse ja oli 4 päeva haiglas, tehti kõik uuringud ja öeldi, et pole halvatust ega mingit kahjustust, ei peas ega kuskil. Ainuke asi, et aju biovoolud on aeglased. Öeldi, et võtaks B1 vitamiine ja läheb üle...Kas see on üldse loogiline?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Narkootilise aine suhtes on inimesed erineva tundlikkusega - n.ö. "puupea" kannatab rohkem ja probleemid tekivad hiljem, normaalsema ajuga inimesel peabki psüühika "ära keerama".
Pärmijoogis (söögipärm /1cmx3 kuubiku suurune tükk/ pudistada klaasi, vesi, lahustada ja kord päevas juua. Sedasi nädalapäevad) rohkelt B1 rühma vitamiine, P ja PP.
NB narkootikumid on nö põrandaaluse tootmise tulemus ja seega kaup "ei ole puhas!". Oht tervisele seega topelt-suurem.
Karskeid eluviise!
Jüri O.-M. Ennet