Suhtlemine 29.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on järgmine probleem kui selle kohta üldse võib nii ütelda.
Kusagil teismeeas muutusin suhteliselt kidakeelseks, kes ei oska midagi tarka rääkida, kui teistega koos olen. Olen vaikne ja kui teine/teised räägivad, siis mina ei oska midagi vahele ütelda - ütlen põhiliselt "jah" või "ei", "just" jne. Lihtsalt mõnda nalja teen, mis on rohkem nagu lastele omane. Üksinda oma mõtteid mõeldes tuleb küll ka targemaid mõtteid, kuid kellegagi suheldes on pea täiesti tühi, umbes nagu magaksin, või siis on mingid tühised mõtted ja nagu mingid pildid, mida võiks teha, mida olen juba päeva jooksul teinud vms. Isegi kõige lähedasemate inimestega on see probleem ja teen rohkem mingit nalja. Isegi kui keegi tõstatab mingi teema, olen ma kidakeelne. Samas mul enamikel teemadel ju teadmisi on, kuid suhelda ei oska.

Praegu olen 30aastane ja see probleem ei tohiks olla enam lihtsalt seletatav lapseeaga, kelle puhul võib-olla erilist probleemi tegema ei peaks.

Mingit psüühilist probleemi mul pole olnud, arstid ja neuroloogid on väiksemana uurinud nagu ikka väikeste laste puhul, et näha kas nad koolis hakkama saavad ja mis tase on jne. Olen läbinud üldhariduskooli ja ülikoolis rahvusvahelisi suhteid õppinud, seega nagu ei tohiks olla mingit tõsist häda.

Introvert ma olen, kuid samas ei tohiks see tähenda seda, et ma üldse kellegagi "normaalselt" suhelda ei saa.

Tahaksingi teada, millest see on ja kas ma saan ise kuidagi oma mõtlemist arendada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tunne end ja ole ise - seda teame, aga ei julge olla.
Olla originaal ja mitte koopia (Fr. Nietzsche) on ka alateadvuses (teadvustamatus) olemas, aga ühiskondlik nn arvamus-skaala lämmatab selle.
S. Kierkegaardi järgi on kolm inimkäitumist mõjutavat skaalat nö kohakuti: esteetiline, eetiline, religioosne (mis temal tähendavad: ühiskondlik-, individuaalne-, Ideaalne-absoluutne skaala). Minu arusaama järgi on need kolm nagu kolm olümpiarõngast ja meil on vaja nende kolme ühisosa suurendada.
Vastuvõtule
tel 677 1805 kaudu registreerimine.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Millise arsti poole pöörduda abi saamiseks skisofreenia ravi saamiseks?

Millise arsti poole pöörduda lähedasega, kes vajab abi skisofreeni ravi saamiseks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Esinevad väljendunud häired tundeelus, mõtlemises, tahtesfääris, probleemi ei tunnista ja seega ka ei tegutse enda ravi ning tervise tugevdamisega.
Vajab psühhiaatri abi, vajab ilmselt ka haiglaravi. ...

Loe edasi

Lapse kohanemisraskused

Tere,

Selline mure: Lapse vanemad (laps sündis 2010. aastal, ehk hetkel 6. aastane) lahutatud (ehk hakkasid eraldi elama siis kui laps oli 4. kuuline). Laps elas ema ja vanaemaga, alatest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mismoodi oli suhtlemine lasteaias - oluline üle võtta koduseks tegemisteks.
Milline on suhtlemine ja käitumine Isa juures. Asjalik ja vajalik üle võtta.
Kodus kasvatagu last Ema ja võõrasisa ...

Loe edasi

Lähisuhte trauma.

Ma kirjutasin ka ükskord ennem Teile, kui ma tablette võtsin. Nüüd hilja aegu sattusin haiglasse kuna lükksin endale noa maksa, sai pisut kahjustada, õnneks olen noor ja organism pidi väga hea olema.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Raviarsti-psühhiaatri soovitused - neid tehke veel mitmeid-mitmeid kuid.
2) Perearsti jt arstid - et maksa ja teised organid korda saaks ja tugevamaks.
3) Sõbralik-abivalmis suhtlemine ...

Loe edasi

Kuidas saaks kontrollida oma psüühilist tervist

Rahutus,emotsioonaalsus,paaanikahood,raevuhood,mõtted surmast,masendus,unetus.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaater aitab tabletiga (ravimiga),
ise tuleb harjutusi teha, elurežiimi muuta, enda eluhoiakut muuta. Psüühilist tervis saab kontrollida psühhiaatri juures.
Tervist tugevdada saab igaüks ...

Loe edasi

Psüühikahäire?

Tere!


Väga raske on oma probleemi sõnastada, kuid üritan:
tunnen osaliselt raskusi suhtlemisel ja seda just kolleegidega. Ülemus on äärmiselt tore inimene, aga suhtlemine temaga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suhtlemine on õpitav, kõneoskus on harjutatav.
Näitlejad harjutavad ja kõnemehed harjutavad ja teistele tundub, et kõik tuleb "nagu käisest".

Inimestele meeldivad rõõmsameelsed ja ...

Loe edasi

Suhtlemishirm

Kuidas aidata 12-aastast tuttavat piigat, kes ei julge kodus külaliste tulles isegi WC-sse minna, oma toast välja tulemisest rääkimata?

Murelik peretuttav

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõneosavus annab treeninguga heaks kujundada, suhtlemisoskus on treenitav. Kodustega suhtelemine on esimene - lapsevanemad võtke see kena piiga vestlusringi võrdväärdse vestluskaaslasena, mitte - ole vait ...

Loe edasi

hädas värisemisega

Ma ei tea mis mul viga on. Hakkan lihtsalt värisema, eriti kõht välimiselt. Varsti enam xanax ka ei aita. Täiesti olen omadega läbi. Perearst arvab et on ärevushäire, sest muud näitajad on korras, Mida ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kerged kehalised harjutused. Korralik õpi- ja puhkerežiim. Veidi psühhoregulatsiooni harjutsui. Mõnusad veeprotseduurid ja rätiga hõõrumised. Sõbraga suhtlemine. Ja nii see sisepinge kõhulihastest kaobki. ...

Loe edasi

ad

millist ad oleks koige syytum raseduse ajal kui lihtsalt muud moodi enam ei suuda?? ma tean et parem oleks ilma hakkama saada aga arevus on lihtsalt kohutav!!! Tanud!!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jalutuskäigud, rahustavad teed, kukla-õlavöötme-selja massaaž, suhtlemine sõbraga, olla seal, kus olukord ärevust ei põhjusta, Lähedaste juuresolek. kallistused.
Rohtude võtmine ikka naistearsti ...

Loe edasi

hirm

tere,

Kas hirmu saaks ravida mingite meetoditega? Hirm avaliku esinemise ees näiteks. Suhtlemine väikeses inimeste grupis on mul ok, 10 inimese ees esinemine on ok, kuid 100 inimese puhul ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt. soovitusi foobiate alt.
Harjutamine teeb meistriks.
Mina "näen" suures saalis (30 - 500 inimest) vaid kahte-kolme inimest esimeses, teises või ...viiendas reas ja nendele ma siis sügavalt ...

Loe edasi

närvikava

Mulle inimesed ütlevad et olen labiilse närvikavaga. Ütlejateks on aga inimesed, keda ma elu sees kohanud pole. Oleme interneti teel suhelnud, probleemidest rääkinud ja nad juba teevad selliseid järeldusi. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Interneti vahendusel (virtuaalselt) suhtlemine on mõningal määral huvitav, aga tegelik suhtlemine on ikkagi päris. Pilt lillega neiust on ikka midagi muud kui päris Lilleneiu.
Teste pole vaja, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: