Halb olemine 25.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pikemat aega selline halb ja raske olemine, eriti hommikuti, vahel selline tunne, et ei saa tööle minnagi! Mõned aastad tagasi kasutasin paroxetini, mis määrati, et diagnoositi ärevushäire, sain sellest abi, tahaksin nüüd ise hakkama saada ja olen proovinud, püüan aeg-ajalt tervisesporti teha ja üldse füüsilist tegevust harrastada, hästi aitavad mulle tegevused, mis annavad adrenaliinilaksu, olen seikluspargis ronimas käinud, isegi Soome veepargis ja lõbustuspargi tohututel atraktsioonidel...ja siis tunnen ennast ideaalselt, selline sulgkerge olemine mõneks ajaks...sama olemine ka siis kui veidi alkoholi naudin...ka maakodus olla ja toimetada väga hea..aga tavalisel päeval on väga halb enesetunne, mingisugune põhjuseta pinge pidevalt, isegi nõrkus on ja selline vastik värin on sees, siis on tunne, et ei taha sellist olekut rohkem taluda, tegelikult on see vist paar aastat kestnud... tahaksin väga oma head ja kerget olemist tagasi, sest olen väsinud sellisest elust...perearst mind jutule ei võta, soovitab kohe psüühhiaatrile pöörduda...tahaksin väga Teie nõuannet kuulda!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Raskee keha, raskemeelsus. Kuidas kehakaaluga lood on? Kerge juurika-marjadieet mõned päevad - tuleb kergendavalt kasuks. Võib ka päris veepäevi teha. Leida oma lemmikharjutused, mis enesetunnet parandavad. Harjutusi on kolm rühma:
a) sirutused-ringutused-pingutused
b) painutused-lõõgastused-rahunemine
c) rotatsioonid keha/osade/ pöörded paremale-vasemale-paremale...)
Mina oma Palve-Meditatsiooni harjutust tehes kombineerin neid sirutusi-rotatsioone-painutusi.
Harjutused võivad olla dünaamilised-liikuvad või siis staatilised (teatud poosi 5-10-15 sec hoidmine.
Organism ütleb ise ette õige harjutuse. Mis mõnus, see õige.
Mõnuga, hingamist mitte rõhutada.
Vehelduv dušš (soe-jahe...kuum-külm...soe-jahe... paras). Organism dirigeerib, enesetunne ütleb õige ette. Sellega saab nii ergutada (jahedat on rohkem) kui ka rahustada (sooja on rohkem).
Tassikene kohvi (piima/koorega) hommikul.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet