Nõrkus 31.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, dr. Ennet!

Ma ei tea, on minust saanud ka ärevik või mida ma peaksin tegema. Varem olin täitsa normis, aga nüüd olen kuidagi kergesti minestama hakanud. Hommikuti ärgates on nõrk olla ja mõnikord tekib selline higiseks mineku tunne ja läheb nagu süda pahaks ja ajab uimaseks. Rase ma ei ole, kuid tihti selline enesetunne tekib enne menstruatsiooni või selle ajal, ka peale seda. Günekoloog midagi tarka pole soovitanud, ainus lohutus, et peale sünnitamist asjad paranevad. Kuna mulle õige mehepoeg rajale pole sattunud, siis sünnitamisest on veel minu jaoks vara rääkida, kuigi aastate poolest oleks viimane aeg. Samuti tekib taoline enesetunne, kui närveerin või kui pean vähe umbsemas ruumis olema või kui päike paitsab bussi liiga palavaks. Perearst on mul lapsepuhkusel ja tema asendajat veel ei tea ning too ei tunne mind ju ka nõnda nagu oma arst. Ühesõnaga - hirm juba on, et äkki mul hakkab taolises olukorras paha, tahaks aga täisväärtuslikku elu elada. Varsti lähen välisreisile nädalaks (puhkus :)) ja seda küll ei tahaks, et välismaal kokku vajun kusagil.

N (36)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nüüd olen kuidagi kergesti minestama hakanud.
- Head on ortostaatilised harjutused: püsti, istuda, lamada, jalad ülesse, puusad kõrgele ja tagasi vastupidiste sammudega. Aeglaselt, 5-10-15 sec. igas asendis.
Hommikuti ärgates on nõrk olla ja mõnikord tekib selline higiseks mineku tunne
- Mõõta vererõhku, tassikene kohvi peale kergeid harjutusi ja sobilikke veeprotseduure.
Läheb nagu süda pahaks ja ajab uimaseks.
- Hommikul juua tühja kõhuga 1/2 klaasi hõbedavett (õhtul vette hõbelusikas ja hoida seda vees hommikuni).
Kuid tihti selline enesetunne tekib enne menstruatsiooni või selle ajal, ka peale seda.
- Minu palve-Meditatsioon parandab psüühika kõrval ka edukalt väikevaagna elundite verevarustust. Aitab hästi.
Vajadusel tulge vastuvõtule.
Suhtlemisoskus tuleb suheldes - igaühe jaoks on kindlasti keegi.
Otsida, otsida, otsida ja siis leida,
Jüri O.-M. Ennet