kanepi moju 09.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin teada, mis on pideva kanepi suitsetamise tagajarjed. Kas on see ainult kopsudele kahjulik (nagu sigaret) voi on ka tosisemaid tagajargi? ja kas kroonilisel suitsetajal, kes paar korda nadalas kanepit suitsetab on oht igasugustele haigustele suurem? Kui tarbija on meesterahvas, kas voib olla mingeid mojusid lapse saamisel? Moju beebile?

tanades,
kristina

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Kanepil tarvitamisel võivad tekkida päris tõsised
ja mitmekesised tervisehäired,kuigi peetakse suhteliselt süütuks
uimastiks.Teistest uimastites erineb ta selle poolest,et ladestub
rasvkoes ja püsib kõige kauem organismis.Ka ühekordsel tarbimisel
võib veel nädala pärast teda leida organismis ja seal ta ka tegutseb.
Kopsu ja hingamisteede kahjustused vajavad regulaarset ja pikemat
tarvitamist.Varem aga ilmnevad väikesed muutused psüühikas.
Mitmed tarvitajad on just ise kurtnud mälu nõrgenemist,raskusi
kontsentreerumise ja õppimisega.Suurte dooside korral on isegi
psühhoos mõnel vallandunud ja psühhiaatriahaiglasse sattunud.
Samuti on kindlaks tehtud kanepi kahjustav toime sugunäärmetele ja
loomkatsetes on põhjustanud väärarenguid järglastel.
Mõne organism on tundlikum kui teisel ja kahjustuste tekke kiirus on küllaltki
individuaalne.
Peale selle on kanep keelatud aine ja vahele jäämise korral võib endale
palju ebameeldivusi põhjustada.
Igal juhul on ohutum temast hoiduda.Milleks riskida?On ju ka muid lõbusid.
Soovin edu!
J.Mumma