Polüüpjas moodustis 29.11.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen Teie poole augustis pöördunud. Nimelt on emal probleemid tooliga. Nüüd on emal nii perearsti kui ka gastroenteroloogi juures käidud. Tehti kolonoskoopiat. Aruanne: soolt vaadatud tsöökumisse. Rektumis umbes 5-7 cm ulatusel anusest suur madal polüüpjas moodustis. NBIs tüüp 2; 1,2,3,4,5,6 biopsiat polüpoidsest moodustisest. Polüüpi ei eemaldatud, suunati proktoloogi juurde, Tuleb operatsioon. CRV piiripealne. Olen tõsiselt mures... Kas on mingi kasvõi väikene lootus, et tegemist ei ole vähiga? Lisasin pildi. Tulemust tuleb terve nädal oodata, mu närvid ei pea vastu...

Lugupidamise ja lootusega,

M.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, muidugi on lootus, et tegemist ei ole vähiga. Aga täpse vastuse annab histoloogiline uuring, ehk rakkude uuring mikroskoobiga. Teadmatus on kõige kurnavam. Võib end lohutada nii- haigus on olnud juba 1 aasta, selle 1 nädalaga ei juhtu midagi katastroofilist. Ja ka see- leitud on haigus, tuleb vaid ta teha kahjutuks, aga kuidas, see selgub peagi. Olukord, kus vaevused on olemas, kuid uuringutel midagi ei leita, on tegelikult veelgi raskem taluda. Saan aru, et Teie närvid on väga pingul, kuidas on ema närvidega. Abiks võib olla positiivne enesesisendus, meelelahutus, aktiivne tegevus, mõtete eemale juhtimine aga ka lühiajaline rahustite kuur.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi