Pöidla liiges 27.10.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud vasaku käe pöidla liigesesse häiriv valu. Kestab juba kolmandat nädalat ja tundub, et ei lähe mitte vähemaks, vaid hullemaks. Mingit traumat ma sellega seoses ei mäleta ei lähi- ega kaugemast minevikust. Lihtsalt niisama ei valuta ning paistes ei ole, aga liigest katsuda on valus. Kõverdada on väga valus ning pöidlaga millelegi vajutada ei saa. Isegi teleka puldi nupu või auto uste avamise puldi nuppu vajutades on meeletult valus, rääkimata sellest, et ka piima pakki ei saa käes hoida. Tööl on vaja sageli ühendada juhtmeid, hoida nii ühes, kui teises käes kruvikeerajat või tange - väga segab, et ühe käe töö on häiritud. Kusagil mujal üheski teises liigeses sarnast valu ei ole. Kuna see on kestnud juba mõnda aega ja paremaks pole läinud, siis peaks vist midagi ette võtma. Kas võiks aidata, kui seda pöidla liigest millegiga soojendada või määrida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tavaliselt on sedamoodi ühe liigese vaevused seotud ülekoormuse ja sellest tekkinud liigeskapsli ja kõõluste põletikuga. Esialgu soovitaks koormuse piiramist, paikseks raviks nt. Perskondol , Deep-Relief salv, elastikside päeva ajaks, suukaudselt nt ibuprofen 400 mg 3 x päevas, koormuse piiramine. Nii ravida 4-5 päeva, hinnata efekti. Kui see puudub, siis arsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi