Laste punetav põletikus mädane varvas ja näpud 28.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,11 aastastel poistel tekkis järsku ühel varbal teisel pöidla ja 2 sõrme peale punetav põletik ja mäda

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Meenutab nahamädanikku. Seda ravitakse suukaudse antibiootikumiga, lisaks paikne ravi. Infot annaks hemogramm, veresuhkur, CRP. Kui raviefekt puudub, siis külv haiguskoldest, antibiogramm.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi