Tinnitus ja nahaõhetus 10.03.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mind valdab viimastel nädalatel kahest elemendist koosnev probleem, mis algasid minu hinnangul üheaegselt:

a) nahaõhetus põsesarnadel (internet viitab millelegi erüteemi või rosaatsea laadsele);
b) tugev tinnitus mõlemis kõrvas (mis algas paremast kõrvast).

Kõrvaarstil sai kiiruga ära käidud ning audiomeetriagi tehtud - probleeme ei tuvastatud. Mingit teadaolevat stressi või ärevust ka ei ole.

Mida võiks ette võtta, mida uurida või mida kahtlustada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oletn, et tegemist on erinevate probleemide juhusliku kokkulangemisega. Tinnitus ehk kõrvavile tajumine vaikses ruumis on häiriv, kuid ei ole ohtlik. Teid on näinud kõrvaarst, kes ei leidnud probleemi.
Haiguslikul põsepunetusel võib olla erinevaid põhjuseid. Soovitan perearsti konsultatsiooni, kõige täpsustamist ja ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi