colibakter uriini 17.12.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Lp. doktor! Olen 58 a naine ja pea aasta hädas colibakteriga kuseteedes, mis uriini külvides suures ulatuses end ilmutab, kuigi olen saanud iga kuu aasta jooksul antibiootikume Cinnat, Ciprinol, Gentamycin, Nitrofurantoin jne, kuid ainult seniks muutub enesetunne paremaks ja uriin selgemaks, kui antibiootikumi saan...3-4 päeva peale ravi lõppu hakkab vasak külg ja selg väga valutama, uriin muutub häguseks ja urineerimise lõpus tekib pakitsus, kipitus... Andes uriini analüüsi, korduvalt lk 500, erütrotsüüte 150, nitriteid...ja nii kogu aeg terve aasta..Vereanalüüsides crv, lk, uurea ja kreatiniin normis. Käinud nefroloogil, uroloogil, tehtud tsüstoskoopia, kompuuter, keegi ei oska midagi õelda, miks Colibakter ravile ei allu ja kaua ma siis antibiootikume söön või ei söö ja elangi täiesti korrast ära uriini analüüsiga ( lk 500, er 150) selja-ja küljevalus kodus ja söön valuvaigisteid, kuni ühel päeval neerupuudulikkus? Kui palavikku pole, kui vereanalüüsid on normis, aga uriinis eelpool mainitud põletikunäitajad pidevalt üleval ning ühepoolne selja ja küljevalu, kas ka siis võib tegemist olla kroonilise nefriidiga? Olen väga mures, sest haigus pole eelnevatele ravidele allunud. Palun, kulla doktor, mida Teie sellisest minu haigusloost arvate ja kas leiaksite lahendust, mida teha? Ette tänades murelik patsient

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Hea, et kompuuter ja tüstoskoopia on normis, see välistab anatoomilised muutused, mis põhjustavad normaalse uriinivoolu takistust ja nii põletiku teket. Aga lihtne asi- uriini külv ja tundlikus antibiootikumi suhtes- see oleks edasise ravi alus. Enne seda analüüsi ei tohiks võtta antibiootikume nii vähemalt 5 päeva. Ja siis kui on selge, millele Teie pisik reageerib tuleb ravi teha pikalt, isegi kuu ja edaspidi korra kuus profülaktline annus. Mulle meenub ravim, bitsilliin- seda kasutatakse nt kroonilise püelonefriidi ägenemiste profülaktikaks, Teil on leebem variant- krooniline tsüstiit. Peaks sobima ka Teie haiguse raviks. Seda manustatakse kindlasti sügavale tuharalihase ülemisse-välimisse piirkonda. Peaks piisama 1 süst paari kuni 4 nädala tagant. Aga Teie arst peab selle kõik läbi mõtlema ja siis saab selle ravi määrata. Siin on üks link selle ravimi kohta https://www.drugs.com/pro/bicillin-la.html. See tuleks copy-paste-da veebilehitseja otsinguaknasse. Meie Eesti ravimiturg on kummaline ja võib juhtuda, et seda ravimit meil ei ole. Kui nii, siis peaks tegema raviarsti taoltuse ravimiametile.
Ja hästi rumal mõte, vabandan juba ette- teinekord toimub tahtmatu nakatumine WC-s. Siit vana lastearstide soovitus väikestele tüdrukutele, miks ka mitte "veidi suurematele". Kuivatades intiimpiirkonda peab paber liikuma eest tahapoole või lihtsalt tupsutama. Ja igal võimalusel hoida käed-jalad ja alakeha soojas, kasutada tubli liiter leiget joogivett või nn neeruteed päevas- vedelik loputab kuseteid läbi ja nii ei jõua pisikud endale "pesa kuhugi soppi teha".
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi