Palavik ja trenn 27.09.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen viimased kaks ja pool kuud põdenud väikest palavikku. Enne palavikku pole haige olnud, küll aga olen selle kahe kuu jooksul sageli haigeks jäänud, umbes 5-6 korda. Nädal tagasi oli kergemat sorti põiepõletik, millest sain arsti abita jagu.

Perearst on teinud kõik vajalikud analüüsid (vereanalüüsid, uriiniproov, kopsuröntgen) ja kõik on korras. Enesetunne hakkab vaikselt paremaks minema, enne oli pidev väsimus, jõuetus ja nõrkus.

Küsimus on aga hoopis selline, kas palavikuga võib trenni minna (nt jooga, tantsutrenn, õues jooksmine, rattasõit, ujumine) või tasuks oodata, kuni see täielikult taandub. Ja kas saunas võib käia?

Tänud ette!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Kui enesetunne on vilets, siis trenni teha ei maksa, ükskõik, mis kraadiklaas näitab. Ja kui uuesti alustate, siis võiks seda teha väiksema koormusega. Rusikareegel on see, et haigusest PARANEMINE võtab aega umbes sama kaua, kui haigus ise ja TERVEKS SAAMINE veel 2 korda rohkem. Saunaga on sama asi mis treeninguga - alustada võib vaikselt, enesetunde järgi ja mitte liiga suure kuumakoormusega.
Lugupidamisega
Le Vallikivi