Palavik, iiveldus, uimasus 05.10.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, umbes nädal tagasi tundus et hakkas põiepõletik. Kestis paar päeva ja järgnevatel päevadel hakkas jube valu alaseljas ja külgedel. Tänaseks, nädal hiljem on valu läinud, aga esineb kõrge palavik, iiveldus ja uimasus. Palavik on järjepidevalt 39+, päeval saan palaviku rohuga alla, aga hommikuks on palavik tagasi. Magada ei saa ja higistan meeletult. Kas tundub et on midagi tõsisemat? Kas peaksin pöörduma EMOsse kui palavik jätkub?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põiepõletikuga ei ole kõrget palavikku. Kirjeldus on omane neeruvaagnapõletikule. Esmalt perearst, uriini ja vereproov, antibiootikumravi, vajadusel uriinikülv.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi