valus rindkeres 09.01.08 / Perearst

Külastaja küsib:

minul mure...olen 35 a naine. aasta aega tagasi hakkasid mul sees kummalised valud,algul nagu tundus,et lihasevalu moodi,siis jälle nagu seest poolt midagi.vahel nagu matab hinge ka tekivad kõrvetised,kõris ka pressib.väsimus on alatihti kallal.rohkem nagu vasakul pool kopsu piirkonnas.käisin ka perearsti juures,kes tegi vereanalüüsi ,mis oli korras.saatis ka kilpnäärmega kontrolli,seegi oli korras.närviarst kirjutas ka antidepressandid välja,millest kasu midagi polnud.perearst soovitas määrida Fastum geeliga,seegi ei mõika! ma kohe ei tea,mida teha,sest kõik see aasta olen nagu väsinud kodukana olnud,tööl pean ka vaevu vastu,oodates tööpäeva lõppu,et saaks koju teki alla.palavikku pole. suitsetan...
ise juba kahtlustan,et äkki on mingi kasvaja....lähen perearsti juurde tagasi. mida temalt nõuda? tundub,et ta ei oska mind aidata..kas onkoloogiasse kontrolli minekuks peaks ka olema saatekiri? peaks ju olema mingi ultraheli,mis valgustab rindkere? röntgen oli ka korras.
tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kahtlustaks mao-söögitoru tagasivoolu ehk reflukstõbe. Seisu leevendab ravi omeprazol toimeainega, see kinnitaks ka diagnoosi hüpoteesi. Kui asi kahtlane aitab täpsustada gastroskoopia ehk mõõganeelamine. Kuid ennekõike hea koostöö oma arstidega, kindlasti leiate ka lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi