Rindkerevalud 12.12.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Probleemiks on valud rindkeres/kõhus/seljas. Kohati ei saa täpselt aru. Kõik sai alguse raseduse ajal (7k tagasi sünnitasin) kui kõhu ja rinnavaheline osa “suri ära”, autos ega ka niisama istuda ei saanud, valus hakkas. Eeldasin, et see oli lihtsalt suurest kõhust. Peale sünnitust läks asi leebemaks, aga nüüd paari viimase kuuga asi jälle süveneb. Istudes jääb jälle see kolmnurga koht kangeks/valusaks, küljepeal magama jäädes samuti valus. Pean kindla asendi leidma. Kui olen vales asendis maganud siis hommikuks kôik kohad valusad. Kitsaid kõrge värvliga pükse ei saa kanda, kohe valutab. Vahepeal kiirgab see valu rinnust ülesse poole, vahel alla kõhtu ja ka ülaseljas tunda.. veel on ka kõrvetised. Valu on pigem pikali olles ja teatud asendis liigutades, selline tunne, et tahaks end koguaeg sirutada, et paremaks lâheks. Perearstil antud analüüsid korras(veri, maks, neerud)ka kontrollitud Helicobakterit. Justkui oleks kõik korras ja arst arvas, et kōik sümptomid lapse tōstmisest. Pole varem kellelgi sellist probleemi kuulnud, et just lapse tõstmine võiks kogu sellise asja taga olla.
Kas peaksin laskma magu kontrollida? Või hoopis kopsupilti küsima? Ma ei tea kas kõik need asjad on omavahel üldse seotud, oska kuhugi enam pöörduda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kahtlustan mao-söögitoru ühenduse probleemi, nt söögitoru lahi songa. See võib tekkida peale tõsist pingutust.
Ikka koostöö oma perearstiga, uuringud. Nt gastroskoopia jt. Tasub proovida maohapet vähendavaid ravimeid- omeprazol käsimüügist, 1 nädalane kuur. Hinnata vaevuseid.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi