Kuhu peaksin pöörduma? 03.03.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mul on selline probleem, et aegajalt tekivad päraku ümber haavandid ning soolte tühjenemine on valulik ja kergelt veritsev. Tahaksin teada millest võib selline asi tekkida ning kas võib olla tegemis mingi suguhaigusega ja millise arsti poole peaksin oma murega pöörduma??

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Üldjuhul algavad meie riigis kõik arsti käimised perearstiga. Perearst teostab esmased uuringud, võimaliku põhjuse väljaselgitamise ja nupuitab kes ja kus võiks kõige paremini patsienti aidata. Kui mainite suguhaigust, siis ilmselt mitte päris niisama. Jah, ka see on võimalik. Sellisel kahtlusel on Teil võimalik pöörduda otse, ilma saatekirjata lähema naha ja suguhaiguste arsti vastuvõtule.
head tervist soovides,
Madis Veskimägi