Jätkuv palavik ja peavalu 13.03.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Mure on selline: Tütarlaps, 23 aastane, kõhna kehaehitusega, 175 cm pikk ja kaalub vaevalt 51 kg. Hakkas lõpetama kõrgkooli ja ennem lõppu oil väga pigeline diplomitöö koostamine ja selle kaitsmine. Pinge jõudis haripunkti Jaanuarikuu algul kui lõid välja järgmised sümptomid: meeletu peavalu tuleb hooti paariks päevaks ja siis kaob mõneks päevas. Olenemata peavalust püsib palavik 37,2 kuni 38. Alla 37-me haruharva. Nüüd on käes märtsikuu keskpaik ja peavaluhood ning palavik püsib endiselt. Tütarlaps on käinud vereproove andmas, et tuvastada viirust aga ei leitud midagi. Omal algatusel ei oska kuhugi pöörduda ka. Tütarlapsest veel niipalju, et vältimaks tsüsti uuestiteket on võtnud antibeebipille (logest nimeline) juba umbes 2 aastat ja seda perearsti soovitusel, kuna oli tsüst. Haruldaselt väike on ka söögiisu. Samas kui sööb kõhu head toitu täis hakkab piinama täiskõhutunne ja ütleb et tahab oksendada. Piinleb sedasi peale söögiaega max 2h ja siis jälle korras.

Palun andke nõu mida peale hakata

Lugupidamisega
priit

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Priit !
Mõistan muret oma lähedase pärast. Oletan, et vereproovidega on välja lülitatud rida põletikulisi, reumaatilisi ja verehaigusi. Kui see on nii siis saab soovitustes tugineda tugevale vaimsele stressile. See vüib olla vähese palaviku ja peavalu põhjuseks. Peavalu nimetatakse täpsemalt pingepeavaluks. Söögiisu muutused ja kõhuvalu ning iiveldus-oksendmine viib minu mõtted anorexia nervosa´le. See on üks eriline psüühhikahäire mille korral patsiendil tekib söögi järgselt meeletu iiveldus, oksendamise tung. Seisundit võib soodustada ka pingeperiood mida kirjeldate. Soovitan päris julgesti pöörduda psühhiaatri vastuvõtule, kolleeg saab lähemalt süüvida probleemidesse ja koostada parima plaani aitamiseks. Psühhiaatri vastuvõtuks pole vaja ka saatekirja.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi