Äkiline lõikav peavalu 27.03.17 / Peavalu

Külastaja küsib:

Ruttu mööduv äkiline lõikav peavalu pea vasakul poolel.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
Peavalu on nn. esmane lõikav peavalu - hea prognoosiga esmase peavalul vorm, mis reeglina ravi ei vaja. Kui hood on sagedased ja häirivad elukvaliteeti, siis mõnedel juhtudel rakendatakse profülaktilist ravi (esmaste valikutena kas pregabaliin või gabapentiin).
Kirjeldatud nägemishäired võivad küll olla seotud vereringehäiretega - sel juhul tuleb kontakteeruda otse arstiga.
Ka väikestes kogustes sage alkoholi tarvitamine tõstab südameveresoonkonna (s.h. insuldi) haigestumise riske, rääkimata maksakahjustusest jms.
Lugupidamisega
M. Braschinsky