Peavalulöögid parema kõrva taga kukla alapiirkonnas 07.12.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Mul on olnud nädal aega iga päev parema kõrva taga kukla alapiirkonnas valulöögid. Vahel üks löök mõne minuti järel; vahel üks löök kümne minuti kohta. Enamasti üks löök korraga, kuid vahel ka mitu valulööki järjest. Kohati on valu nii tugev, et süda kipub pahaks minema (kuigi see võib olla ka hirmust, mis valuga kaasneb). Pead järsemalt liigutades on samas piirkonnas enamasti samuti valu, kuid siis nõrgem valu. Valud algavad vahetult peale ärkamist ja kestavad terve päeva. Mingit peavalurohtu võtnud ei ole. Valud ehmatavad, segavad keskendumist ja nüüd tekitavad juba ka hirmu. Varem pole ma pidevate peavaludega kunagi kimpus olnud.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
kirjeldus võib vastata sellisele esmase peavalu vormile, nagu primaarne lõikav peavalu, kuid tegemist on välistamisdiagnoosiga, s.t. seda saab püstitada vaid siis, kui on kindlalt välistatud orgaaniline patoloogia. Selleks on uurimingutest valikmeetodiks pea magnetresonantstomograafia koos MR-angiograafiaga. Uuringule saab suunata neuroloog, kelle kosnultatsioonile soovitan pöörduda.
Lugupidamisega
M. Braschinsky