Pudendaalnärvid 14.09.13 / Peavalu

Külastaja küsib:

Erilise vigastuse tõttu arvan, et mul on pudendaalnärvi vigastus või katkemine. Kõik sümptomid seda näitavad - Sensoorne tundlikkus kadunud, kubemelihaste toonus kadunud, põiel käimine sagenenud ja lõpp jääb tilkuma. Seedimine läks täiesti korrast ära – isu on, aga kõht ei käi läbi, koriseb ja gaasitab. Suu läks seest katki, keel alt kollaseks ja pealt valgeks. Kõrge vererõhk ja peapööritus, „reproduktiivsüsteem“ lakkas töötamast. Olen käinud arstide vastuvõtul, kuid seda vigastust on väga keeruline diagnoosida, kuna siseelundid korras. Kas MRT näitab sellist närvi vigastust? Kas ENMG-ga oleks ka võimalik seda diagnoosida? Ravi ilmselt puudub.

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Mul jääb suur osa Teie probleemist ebaselgeks ja haigusloo kohta käiv info on kirju. Aga saan öelda vaid seda, et neuroloogi vastuvõtule minnes saab igaks juhuks ära teha MRT vaagnapiirkonnast, et välistada suuremad muutused antud piirkonnast (seljaaju lõpuosa muutused, närvijuurte kompressioon). ENMG-d on samuti põhimõtteliselt võimalik teha, kuid antud juhul on see vähe kasutatav.
Lugupidamisega,
Liis Sabre