Ärritunud soolesündroon 24.11.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Suvel juulis sain hambaarstilt igemepõletiku jaoks antibiootikume, kohe lõi ka kõhu lahti, kõht oli pikkalt lahti nii kuu(vahel käisin koguni 8x päevas toaletis ja segas igapäeva elu), kui hakkasid ka pearinglused ja asjad, võtsin ühendust enda perearstiga, kes siis soovitas d-vitamiini, c-vitamiini ja magneesiumi, et nendest pea ringlustest ja halvast enesetundest lahti saada ja, kõhu jaoks soovitas lacto sevenit. Tegin kuuri ära ja kõht läks paremaks, konsistents jäi küll vedel aga käisin normaalselt toaletis (2-3x päevas ja ei pidanud kiirustama sinna ja enam vähem samadel aegadel), samas jäid kõhukorinad. Nüüd siin paarnädalat tagasi läks kõht jälle halvemaks, tekkisid gaasid ja hullud korinad, kõht valutab ja on lahti, lõpuks hakkas kõhu lahtisus ka igapäeva elu jälle segama nagu ka suvel, nüüd vahepeal selline tunne, et pean kohe saama muidu teen püksi ja vahel, peale asjal ära käimist tunne, et peab kas uuesti minema või jääbki siuke kaka häda tunne peale. taguots ka valutab ja on olnud ka lima ja verd (veri siuke värske punane). Olen käinud hiljaaegu teisel arstil, mitte seoses selle murega, kes võttis verd, siis uurisin temalt ka, ta ütles, et verenäitajad iseenesest korras jne. aga soovitaski pöörduda perearsti poole. helistasin perearstile uuesti ja ta ütles, et mul ärritatud soolesündroom ja see tänapäeval normaalne soovitas võtta alflorexi (mida olin uurinud ise juba ennem internetist ja tarvitasin juba seda) ja, et see hakkab mõjuma umbes paari nädala jooksul. vere kohta ütles, et kuna mul peale alflorexi võtmist on hakkanud ka kõht kinni ( junnid on sellised pigem peenikesed ja siledad) olema vahepeal, et on arvatavasti kas rebend või siis mingi hemorroid, sest verd on varem ka olnud ja taguots valus aga ala istevannid on ntx aidanud siis.
Mainin ka, et kõhulahtisus ja asjad päeval, mitte öösel. Mainin ka, et kõhuga on ka varem (enne seda suve) olnud sellised probleeme nagu äkki lahti läinud aga olen arvanud, et ongi kas stressist või mingist söögist. Perekonnas enda teada kellegil pole soole vähki olnud.

Küsimus ongi, et ise nagu lugenud siin internetist, et ärritatud soole sündroomi diagnoos pannakse, siis kui kõik muu on välistatud, tehtud uuringud jne. mitte lihtsalt niisama.

Samas uuriks ka, et alflorex nagu juba aitab ka, olen tarvitanud kuus päeva, et kas see võib leevendada ka sümptomeid tõsisema haiguse korral või kuidas?

Ütlesin ka perearstile, et ise siin netis uurinud ja asi teeb nagu murelikuks, et annab muid tõbesid ka ( chroni tõbi, kasvaja jne.), ütles ära loe neti asju ja ülemõtle.
Samas mõtlesin,, et uuriks ikkagi siit ka veel. :)

Jutt sai võibolla keeruline, aga püüdsin kõik asjad kirja panna siia.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Antibiootikumi kuuri järgselt võib tekkida seedehäire, sest sooles hävivad ka organismile vajalikud "head" bakterid. Soole mikrofloora taastamiseks ja seedimise normaliseerimiseks sobivad probiootikumid. Sage roojamine (häda nr 2-l) käimine ärritab limaskesta ja kui on veenikomud, siis need võivad hakata veritsema. Käsimüügis on saadaval lokaalseid küünlaravi preparaate, millega ravikuur teha.Kui probleem ei parane, siis pidada nõu oma perearstiga. Ärritatud soolesündroom on funktsionaalne häire, mis võib esineda kõhukinnisuse või lahtisuse perioodidega. Tehtud analüüside kohta võiks perearstilt küsida, kas Teie poolt sulgudes pakutud haigused on teostatud analüüsidega välistatud.

Head soovides,
Vanda Kristjan

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Ussid kehas

Tere

Avastasin väljaheites pisikesed valged ussikesed,samuti on päraku ümber sügelus,kas on võimalik kirjutada retsept,kuna enda perearst on hetkel puhkusel ja kuidagi väga piinlik on pöörduda ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Tervisemurede pärast meediku poole pöördudes ei ole vaja tunda piinlikust. Kui Teie perearst puhkab, siis on ta korraldanud asenduse, kes aitab. Vajalik on probleemi täpsustamine ja põhjendatud ...

Loe edasi

Vererõhu tabletid

Mis vahe on vererõhu tablettidel kas mixor 80mg+5mg või siis co-ramicor 2,5mg/12,5mg. Kui ühte ei ole kas võiksin siis teist asenduseks võtta?

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Küsitud ravimid on erinevate toimeainetega ja ka nende annused ei vasta. Kindlasti ei tohi neid omavahel asendada!

Head soovides,
Vanda Kristjan

Loe edasi

Silmad

Tere,mul on pidevalt täpid silmade ees,ju need on klaaskeha hõljumid,on see normaalne

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Tekkinud hõljumid tavaliselt ka jäävad klaaskehasse. Soovitaksin oma perearstiga nõu pidada, et hinnata üle võimalikud riskifaktorid, mis selle on tekitanud.

Head soovides,
Loe edasi

C-hepatiit,maks

Tere!
Mul diagnoositi krooniline c-hepatiit.Hetkel saan selle vastu ravi.Aga mida ma võiksin apteegist maksa jaoks juurde osta,et kergendada maksa tööd?

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Õige oleks küsida soovitust oma raviarstilt, kes kõige paremini teab millega ravi toimub ja mida võib sellel juhul veel tarvitada.

Head soovides,
Vanda Kristjan

Loe edasi

Naba punetab

Tere
Probleem on selles, et naba punetab seest ja natuke ka väjast.Sees on selline valged tükid. Ebameeldiv lõhn. Natuke nagu valutab/sügeleb ka.
Kas see on kuidagi ohtlik ja kas peaksin kuhugi ...

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Tõenäoliselt tegu infektsiooniga. Võib proovida ravikuuri Braunovidoni salviga, millel nii bakteritele kui nahaseentele pärssiv toime. Kui nädalane ravikuur ei tee olukorda paremaks, ...

Loe edasi

Lööve nahal

Tere

Mul tekkis vasaku jala reie sisekülje ülaosasse pildil olev lööve. Esialgu olid täpid roosamad ja veidi suuremad. Sügelust oli samuti. Nüüd on lööbe tekkimisest nädal möödas. Ise seostan ...

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Tõenäoliselt on iseparanev probleem. Ärge ärritage antud piirkonda, vajadusel kaitsvat kreemi kasutada.

Head soovides,
Vanda Kristjan

Loe edasi

Kiire pulss

Kas see väide on tõene ,et vähene (1klaasi) punase veini joomine õhtuti aitab vähendada südamehaiguste riski? Ise ole 1,5a olnud karsklane, kuid olen kuulnud ,et karsklastel on isegi suurem tõenäosus südamehaigusteks ...

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Ükski arst ei soovita alkoholi tarvitada ennetusmeetmena. Inimene on tervik ja kui ka on mingil määral positiivne toime ühele aspektile, siis mitu negatiivset toimet teistele aspektidele ...

Loe edasi

Villid kaelal

Sai tehtud väävlisalvi ravikuur 5 päeva. Peale seda hakkas kael sügelema ja tekkisid punnid/villid, mis praeguseks hetkeks sellised nagu pildil. Sügelevad ka praegu. Võtsin allergiarohtu ja panin niisutavat ...

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Väävlisalv on sageli allergilist reaktsiooni tekitav preparaat. Kui lööve ainult kaela piirkonnas, siis võiks lokaalse raviga leevendust saada.

Head soovides,
Vanda ...

Loe edasi

Kõht lahti

Tere,

Eelmine esmasp. Hakkasid probleemid minu kôhuga. Nimelt paar päeva mürises ja teisip. Lôi kôhu lahti.. igapàevaselt olen kàinud wc-s 4-6 korda üldjuhul tekib soov wc sse minna peale ...

Vanda Kristjan

Vastas dr Vanda Kristjan

Tere!

Seedimine on intensiivne protsess ja kui tekib häire, siis normaliseerumine võib võtta aega. Muretsemiseks ma põhjust ei näe.
Esmalt säästrik toidureziim, mis tähendab pehmet ja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi