Kiire pulss 20.11.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kas see väide on tõene ,et vähene (1klaasi) punase veini joomine õhtuti aitab vähendada südamehaiguste riski? Ise ole 1,5a olnud karsklane, kuid olen kuulnud ,et karsklastel on isegi suurem tõenäosus südamehaigusteks kui nendel ,kes joovad ühe klaasi punast veini õhtuti .
Teiseks mureks on see ,et mu on 2aastat(peale aneemia väljaravimist) olnud suhteliselt madal vererõhk ja kõrge pulss ca. 100 löögi ringis (ka puhkeasendis 90 ringis) ning tõuseb järsult . Pidevad pearinglused ja halb olek samuti . Südamega on igasuguseid uuringud tehtud ja öeldud ,et süda on korras , kuid kaebused on siiski siiamaani..Varem olid ka südamevahelöögid ,kuid viimasel ajal neid eriti enam pole. Kas vahelöögid on ohtlikud ning kui need iseenesest kaovad ja jälle tulevad ,siis kuidas sellele reageerida?Lisaks madalale vererõhule ja kiirele pulsile on juba tavaliseks saanud ka aegajalt valu või valusad torked südame piirkonnas.
Kokkuvõttes see kõik häirib minu igapäevast elu ja sooviks leida lahendust ,kuid kui südame uuringud on tehtud ,siis ei tea mida enam edasi teha

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Ükski arst ei soovita alkoholi tarvitada ennetusmeetmena. Inimene on tervik ja kui ka on mingil määral positiivne toime ühele aspektile, siis mitu negatiivset toimet teistele aspektidele ei kaalu seda üle.
Kui välistatud on südamehaigus, siis põhjus võib olla organismi enda regulatsioonides. Parasümpaatiline närvisüsteem kontrollib südame löögisagedust ja veresoonte toonust . Seda võib mõjutada meie emotsionaalne seisund . Abi võiks olla oma päevareziimi analüüsist ja vajadusel selle muutmisest, aeroobsest füüsilisest aktiivsusest , piisavast puhkusest jne. Kõik mida me tunnetame, ei tähenda alati haigust.

Head soovides,
Vanda Kristajn