Valus selg. 19.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 27 aasta vanune mees. Selle probleemiga pöördusin algul üldkirurgi poole kuna arvasin et põhjus on kusagil selgroos endas, kuid üldkirurg soovitas närviarsti.
Ühel päeval ärgates oli seljas, õigemini selgroos, umbes 20 cm kaelast alla valu mis lõi välja teatud asenditest. Teatud asendis, kui üritasin selga normaalses asendis hoida, oli valu nii tugev ja äkiline, et olin sunnitud ennast kössi tõmbama. Kui olin koguaeg sirge ja vertikaalse seljaga siis oli tunda valu ainult siis kui keerasin ülakeha paremale või vasakule. Teine variant oli samuti kogu aeg kössis olla. Mul on istuva asendiga töö, arvutialane töö kus suurem osa ajast istun arvuti taga. Kaks korda nädalas käin küll trennis kuid trennist ei saand see vigastus tulla sest sellst oli tookord möödas kaks päeva.
Kas te oskaksite öelda millest see tuli? Kas ma magasin lihtsalt vales asendis ja nagu vahel juhtub on kael kange peale seda, kuid minu puhul on siis selg nüüd? Või on see minu istuva viisiga tööst ja ma peaksin rohkem trenni tegema?
Nüüdseks on sellest neli päeva möödas ja selg ei ole enam nii valus, kuid on sealt kohast kus valus oli natuke tuim nagu oleks keegi sinna väga kõva löögi andnud.
Teid ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks võib olla mingi hooletu tõstmine ja pööramine. Paranemine on tavaliselt iseeneslik.

Dr. Ain Pajos