Närvikahjustus? 26.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline. 4 aastat tagasi tehti müoomi operatsioon, laparoskoopiliselt. Pärast operatsiooni olid väga tugevad seljavalud. Tehti pildid, kõik korras. Valud olid edasi, istudagi oli raske. Siis siirdusid valud jalgadesse ja algasid peavalud, igasugused muud kõrvalnähud, kõrvades plõksus, juuksed läksid lahti, higistasin eriti öösiti, kõhtu mao piirkonda lõi tugeva valu, seedimine oli korralikult korrast ära. Perearst arvas, et stress. Nüüd olen 1,5 aastat söönud antidepressante, vahepeal paar kuud oli vahet, aga siis oli natuke stressirikkam aeg ja peavalud tulid tagasi ja algas värin jalgades. Ja alustasin jälle antidepressandiga.
Nüüd siis küsimus. Kas on võimalik, et tegemist pole mitte stressiga vaid hoopis närvikahjustusega peale operatsiooni?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Müoomi operatsioonil pea või jalgade närvikahjustusi saada ei ole võimalik. Valudel võivad olla erinevad põhjused nt. haiguslikud muutused nimmelülides, kaela lihaspinged jne., stress ja eriti depressioon muudavad need valud tihti aga kroonilisteks, mis ei allu valuvaigistitele. Soovitan visiiti neuroloogile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika