Ebastabiilne tsükkel 06.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 15 aastane neiu ja olen seksuaalselt aktiivne juba üle aasta. Menstruatsioonitsükli tsükli pikkused on iga kuu erinevad, ühel kuul on miinimum 21 päeva olnud ja siis järgmine kuu on olnud 35 päeva. Kaitsevahendita vahekorrad on olnud väga lühikesed ning mitte viimase hetkeni. See kuu on olnud tsükli pikkus 36 päeva ja mitte ühtegi märki menstruatsioonit ei ole.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete vanuse poolest veel teismelise eas ja keha kasvab ning hormoonsüsteem alles stabiliseerub ajas. Ebaregulaarne tsükkel on seotud väga paljude erinevate teguritega: psüühiline-füüsiline koormus, toitumine, stress, ülepinge, kehakaalu muutused, suitsetamine jpm. Soovitan kindlasti konsulteerida adekvaatsete rasedusvastaste vahendite suhtes. Madala hormoonisisaldusega pillid aitavad sageli reguleerida tsüklit ning välistavad soovimatu raseduse.